Altındağ, Önder mahallesi, Sarıgül sokak no:7 Siteler/Ankara ipek Asil döşeme

Eski Tarz Koltuk Yenileme İşlemi

15.09.2018
2.384

çocukluğumuzda misafir odalarının en güzel köşesini renklendiren, aile büyüklerine ya da özel konuklara ayrılan berjer koltuklar; evlerin hem eski hem de yeni yüzü olarak geri döndü. Siz de bir berjer alıp yenileyerek evlerinize biraz nostalji katıp sımsıcak bir hava estirebilirsiniz.

Bir kahve molası için kafeye gideriz; masa ve sandalyeler sıra sıradır, bir köşede ise birkaç koltuk vardır. Onlar öyle koltuklardır ki; oraya yerleşmek için sıra bekler, göz ucuyla takip ederiz boşalmasını. Onlar çocukluğumuzdan kalma ahşap iskeletli, aslan ayaklı, yüksek arkalıklı berjerlerdir. Ne antika kadar eskidir ne de günümüze aittir. Formları farklıdır, bulundukları mekana değişik bir hava katarlar. Sağlam ve dayanıklıdırlar. Geçmişin ruhunu taşımakla kalmaz, insana kendini güzel ve özel hissettirirler. Onlar omuzlarımıza sarılırken biz de huzurla kendimizi bırakırız. Vücudumuzu yaslar, kollarımızı sarkıtır, güvenle gevşeriz. Değmesinler keyfimize…

Orada içtiğimiz kahvenin, okuduğumuz satırların ve ettiğimiz sohbetin tadı başka olur. Mekana müdavim olduğumuzu sananlar yanılırlar, biz o eşi benzeri olmayan berjerlerin müdavimiyizdir aslında. Hemen yanı başımızda bir pencere vardır, sokağa bakar. Gelip geçeni izleriz. Evlerimizde de olsun isteriz ya, hiç de zor değildir bu aslında. Uzak bir akrabanın evinde ya da deposunda karşımıza çıkarlar ya da eşyalarını yenileyen biri günün birinde apartmanın önüne öylece bırakıverir onları.

Ahşap iskeletinin genellikle kahverengi olan eskimiş boyasını ve epey yıpranmış süngerini değiştirip kumaşını kaplatmak için 700 TL civarında bir bütçe yeterlidir. Eski berjerimiz için yapacağımız ilk şey, bize gelmeniz yeterli olabilir. Kaplama yapılacak kumaş için öneriler sunulacaktır. Ancak özgün ve size ait bir koltuk için İpek asil döşemelik kumaş tavsiye ederiz. En çok kadife kullanılsa da kolay temizlenen mikro fiber kumaşlar epey revaçta. Renk konusunda özgürsünüz ama berjerinizin evinizdeki diğer eşyalarla uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz.

YENİLEME YAPTIĞIMIZ ÜRÜNLERDEN BİRİSİ..
ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: